دبیرخانه شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران برای افزایش مشارکت مهندسان و محققان بخش صنعت اقدام به ایجاد پنل صنعتی کرده است. در این بخش همکاران بخش صنعت می توانند مطالعات موردی (case study) که در واحد خود داشته اند را به صورت گزارش صنعتی (technical report) با الگویی که در ادامه توضیح داده شده است برای دبیرخانه به صورت آنلاین ارسال نمایند. مطالعات موردی شما می تواند در زمینه حوزه های مدیریتی و بهره­ وری سیستمی، مسائل و مشکلات فرآیندی، آلودگی آب و هوا، ایمنی و محیط زیست، کاتالیست و راکتور و سایر موارد مرتبط با صنایع باشند.

پژوهشگران محترم می بایستی گزارش های صنعتی (مقالات صنعتی) خود را مطابق فرمت پیشنهادی کنگره و با در نظر گرفتن نکات زیر تهیه و از طریق وب سایت به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند. توجه داشته باشید که در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده ذیل و قالب مورد نظر کنگره، مقاله مورد نظر تحت داوری قرار نگرفته و حذف خواهد شد.

 • مقاله بایستی به یکی از زبان های فارسی و یا انگلیسی تدوین و تهیه شود.
 • شکل­های مورد استفاده در اثر می تواند به صورت رنگی یا سیاه سفید باشند. کیفیت این شکل­ها باید به گونه ای باشند که هنگام بررسی متن و خطوط در آنها خوانا و قابل تشخیص باشند.
 • تا حد امکان از کلی گویی، اطناب و حاشیه پردازی در اثر پرهیز شود و سعی شود که در عین رعایت ارائه کلیه جزئیات لازم، تمرکز مقاله بر نتایج کار باشد.
 •  مقاله حتما به فرمت وورد و پی دی اف  در وبسایت کنگره بارگذاری شود.
 • فرم اصالت اثر نیز به فرمت پی دی اف یا تصویر در وبسایت کنگره بارگذاری شود.
 • مقاله باید شامل بخش های زیر باشد:
  1. عنوان، اسامی نویسندگان و وابستگی سازمانی (affiliation)
  2. خلاصه : شامل خلاصه ای از بخش های اصلی مطالعه موردی است.
  3. طرح موضوع: در این بخش فرآیند و یا مسئله مورد نظر به صورت کامل تشریح می­شود و و یا مشکل مرتبط با مسئله معرفی می شود و در انتها راه حل موجود مورد بررسی قرار می گیرد.
  4. راهکارهای بکارگرفته شده: در این بخش راه راهکارهای بکار گرفته شده گزارش می­ شوند.
  5. نتایج حاصل و ارائه پیشنهادها
  6. مراجع مورد استفاده در صورت وجود

 

نویسنده مسئول برای ارسال مقاله باید ابتدا یک حساب کاربری از طریق سامانه "عضویت" در وب سایت کنگره ایجاد کند (در صورت نداشتن حساب کاربری در این سامانه) و سپس از طریق منوی "ارسال و پیگیری مقاله" نسبت به ارسال مقاله اقدام نماید. مقالات این بخش باید تحت محور "مطالعات موردی صنعتی" به دبیرخانه ارسال گردد.

آخرین فرصت برای ارسال آثار در بخش مطالعات موردی صنعتی 17 آذر ماه 1397 است. 

 


  لازم به توضیح است که فرم اصالت اثر  باید توسط نویسنده ­ی مسئول مقاله به نمایندگی از سایر نویسندگان امضاء و به همراه مقاله کامل از طریق وبسایت کنگره (سامانه نویسندگان) به دبیرخانه همایش ارسال گردد.

برای دریافت الگوی کلی مقاله و فرم اصالت اثر  به پیوند­ زیر مراجعه کنید:


 

فرم اصالت اثر

                  

 

قالب مقاله انگلیسی قالب مقاله فارسی

لینک کمکی برای اصالت اثر

لینک کمکی برای قالب مقاله انگلیسی لینک کمکی برای قالب مقاله فارسی